Przeskocz do treści

Kilka słów w temacie leasingu

Najważniejsze wiadomości o leasingu

Ten sposób na finansowanie przedmiotów został bardzo spopularyzowany w ciągu ostatnich lat. Firmy leasingowe pokonują rekordy jeśli chodzi o portfele leasingowe, nie powinno nikogo zaskoczyć, że coraz większe pieniądze przeznacza się na reklamowanie leasing warszawa. Na rynku istnieją zarówno duże przedsiębiorstwa leasingowe, takie jak wydziały banków czy twórcy samochodów – Ford, Skoda itd. Jednak można bardzo często zobaczyć oferty również mniejszych, nie tak popularnych przedsiębiorstw. Leasing warszawa to doskonały sposób na pozyskanie środków trwałych do przedsiębiorstwa bez konieczności jednej pokaźnej opłaty, jak np. w przypadku chęci wzięcia auta firmowego. Pojazd jest kosztem około stu tysięcy złotych za optymalnie wyposażone samochód w segmencie B. W przypadku leasingu kwota ta jest rozłożona na kilka mniejszych części, pierwszą jest wpłata wstępna, która wyniesie od zera do nawet trzydziestu procent wartości początkowej środka trwałego, raty leasingowe dzieli się na wpłaty okresowe na dany okres czasu (zwykle do 60 miesięcy max.) i ewentualnie kwota wykupu (tylko w leasingu operacyjnym).

Informacje o leasingu

Jest to umowa, którą zawiera klient mający własną firmę, zwany w umowie jako leasingobiorca, z firmą leasingową, którą nazywa się mianem leasingodawcy. leasing warszawa
Po podpisaniu tej umowy, firma leasingowa oddaje w użytkowanie ustalony środek trwały jak np. samochód. Jasnym jest, że nie robi tego za darmo, leasingobiorca natomiast ma obowiązek do wpłacenia opłaty wstępnej o wskazanej wysokości wraz z ratami leasingowymi i ewentualną opłatą wykupu. Wszystko wypisane jest w umowie. Bardzo istotnym elementem umowy na leasing warszawa jest również tzw. OWUL, czyli Ogólne Warunki Umowy Leasingu. To tam znajdują się kroki obydwu stron w niecodziennych sytuacjach oraz kary i zakazy. Także tu zlokalizowane się z pozoru ukryte dodatkowe opłaty jak np. koszt dowozu środka trwałego do wybranego miejsca. Warto powiedzieć również o obowiązkowym pełnym ubezpieczeniu, które trzeba podpisać u firmy ubezpieczeniowej wskazanej przez przedsiębiorstwo leasingowe. Można jednak w tym przypadku czekać na znaczące zniżki dzięki czemu oferta staje się opłacalna. Jak najbardziej leasing warszawa będzie wspaniałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących własne firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − two =